চিন্তাৰ বুৰবুৰণি

ফল্গুধাৰা : পাৰ্থ প্ৰতীম চৌধুৰী

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

     ডিগ্ৰী পঢ়ি থকা অৱস্থাত এবাৰ বৰপেটাৰ কীৰ্ত্তন ঘৰলৈ গৈছিলোঁ । সেয়া মোৰ বৰপেটালৈ হয়তো দ্বিতীয় বা তৃতীয় যাত্ৰা । আমাৰ আদি বাসস্থান বৰপেটা । গুৱাহাটীলৈ উঠি অহা প্ৰায় এশবছৰমান হ’বৰ হ’ল । আজোককাৰ সময়তে গুৱাহাটীৰ [More..]

চিন্তাৰ বুৰবুৰণি

ভূপেন দা আজি আকৌ এখন চিঠি লিখিলোঁ তোমালৈ… : অংশুমালা দেৱী

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

     আজি সপ্ততিতম গণৰাজ‍্য দিৱস। তুমিতো জানা ভূপেন দা দেশে স্বাধীনতা লাভ কৰিছিল বহু জনৰ ত‍্যাগ আৰু বলিদানৰ বিনিময়ত।গণৰাজ‍্য দিৱস ভাৰতবৰ্ষৰ এক ৰাষ্ট্ৰীয় উৎসৱ। আজিৰ এই সুন্দৰ দিনটোত মৰণোত্তৰ ভাৱে এই বৰ্ষৰ দেশৰ সৰ্বোচ্চ অসামৰিক সন্মান [More..]

ফেচবুকৰ পৰা

ফেচবুকৰ পৰা

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

      https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2235075576520331&id=100000537303650 [এই শিতানত প্ৰকাশিত লেখাসমূহ সম্পাদনা কৰা নহয়]  

গান

জুবিন আৰু জুবিনৰ শেহতীয়া সৃষ্টি “মা”

  • 3.5K
  •  
  •  
  •  
  •  
    3.5K
    Shares

3.5K    3.5KSharesজুবিন, নামেই যাৰ পৰিচয়। অসমীয়াৰ হিয়াৰ আমঠু। যাৰ কণ্ঠত আছে হৃদয় মুহিব পৰা এক অদ্ভুত শক্তি।যাৰ স্বভাৱত আছে শিশু সুলভ সৰলতা। যাৰ কোমল হৃদয় খনে জিনি যায় প্ৰতিজন মানুহৰে মন। অকল সংগীতেই নহয় জুবিনৰ প্ৰতিটো [More..]

চিন্তাৰ বুৰবুৰণি

শিশু , শিক্ষা, বংশগত আৰু পৰিবেশীয় প্ৰভাৱ : বিনু বৰ্মন

  • 174
  •  
  •  
  •  
  •  
    174
    Shares

174    174Sharesএজোপা বিশাল গছৰ সম্ভাৱনা যিদৰে এটা ক্ষুদ্ৰ গুটিত নিহিত হৈ থাকে আৰু উপযুক্ত সাৰ , পানী আৰু যত্ন কৰাৰ ফলত ক্ৰমশঃ ডাঙৰ হৈ ফল- ফুল আদিৰে জাতিস্কাৰ হৈ পৰে , তেনেদৰে এটি শিশুৰো পূৰ্ণ বিকাশৰ [More..]

সম্পাদকীয়

সম্পাদকীয় : দুৱাৰদলিত ফাগুন

  • 32
  •  
  •  
  •  
  •  
    32
    Shares

32    32Shares‘মণিকূট’ গৈ পঢ়ুৱৈৰ স্ক্ৰীণত জিলিকি উঠাৰ সময়ত ফাগুনৰ পছোৱাজাকে সকলোৰে গা-মন ৰাই-জাই কৰিব নিশ্চয় । প্ৰেয়সীৰ আচল উৰুৱাই নিয়া এই ফাগুনৰ বতৰতে মনবোৰ উৰুঙা উৰুঙা লাগে আপোনাৰো । ফাগুনে মায়া সানে সকলোৰে হৃদয়ে হৃদয়ে । [More..]