প্ৰৱন্ধ বিতান

মেধাঃ কবীন্দ্ৰ কুমাৰ ডেকা

  • 34
  •  
  •  
  •  
  •  
    34
    Shares

34    34Sharesচিন্তাশীল জীৱৰ ৰূপেৰে অধিষ্ঠিত মানৱ প্ৰজাতিয়ে সুদীৰ্ঘ কালৰ বিচিত্ৰ অভিজ্ঞতা আৰু অনুভৱৰ আধাৰত বৌদ্ধিক জগতখন ক্ৰমশঃ উজলাই আনিছে হয় , কিন্তু এই অভিজ্ঞতা আৰু অনুভৱবোৰ সকলো ব্যক্তিৰ মন-মগজু-হৃদয়-বিবেকক লৈ সাধাৰণিকৰণ কৰিব পৰাকৈ সম্পূৰ্ণভাৱে একে ধৰণৰ [More..]

সাময়িকী

ভাল খবৰৰ বৰষুণঃ মৃণাল কুমাৰ মিশ্ৰ

  • 8
  •  
  •  
  •  
  •  
    8
    Shares

8    8Sharesজুলাই – আগষ্ট – ছেপ্টেম্বৰ । এই বছৰৰ এই তিনিটা মাহত অসমৰ বাবে, অসমীয়াৰ বাবে কেবাটাও ভাল খবৰে কঢ়িয়াই আনিলে অনাবিল আনন্দৰ উৎস, সুখ আৰু গৌৰৱ কৰাৰ সুবিধা। সঁচাকৈয়ে যেন ভাল খবৰৰ বৰষুণজাকে ধুৱাই নিলে [More..]

সম্পাদকীয়

সম্পাদকীয়

  • 38
  •  
  •  
  •  
  •  
    38
    Shares

38    38Sharesমণিকূট’ৰ প্ৰস্তাৱনা সংখ্যাটিৰ অভাৱনীয় জনপ্ৰিয়তাই স্বাভাৱিকতে আমাৰ মণিকূট পৰিয়ালক অধিক উৎসাহিত কৰি তুলিছে । আজি পৰ্যন্ত তেৰ হাজাৰৰো অধিক পঢ়ুৱৈয়ে আমাৰ এই ৱেব আলোচনীখনৰ মুখ্যপৃষ্ঠাত ভুমুকি মাৰি প্ৰতিটো শিতানত চকু ফুৰাই আলোচনীখনৰ প্ৰতি যি আগ্ৰহ [More..]

প্ৰৱন্ধ বিতান

অসমৰ সাংস্কৃতিক জগতৰ অক্লান্ত সৈনিক প্ৰয়াত গুণ মহন্তঃ মহেন্দ্ৰ কুমাৰ নাথ

  • 11
  •  
  •  
  •  
  •  
    11
    Shares

11    11Sharesমানৱীয় প্ৰমূল্যবোধৰ বিকাশ আৰু পৰিশীলিত জীৱনবোধেৰে সংপৃক্ত এজাক মানুহ আৰু এখন সাংস্কৃতিক সমাজৰ কাঠামো নির্মাণৰ অভিযানত এগৰাকী পাকৈত যোদ্ধাৰ দৰে অহৰহ নিজকে নিয়োজিত কৰি ৰখা তেনেই সাধাৰণ, সহজ সৰল, উদাৰচিতীয়া8,  অতি বিশাল অন্তৰৰ মানুহজন কলংপাৰ [More..]

প্ৰৱন্ধ বিতান

মুনিন বৰুৱা: অলপ চিনেমাৰ কথা অলপ ব‍্যক্তিগতঃ উৎপল দত্ত

  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
    3
    Shares

3    3Shares‘মনযায়’ছবিৰ পৰিচালক এম.মণিৰাম এদিন মোৰ ওচৰলৈ আহিছিল,পাতনি নেমেলাকৈয়ে কৈছিল-কাম এটা আছে আপুনি কৰি দিব লাগে,কি কাম মই সোধাৰ আগতেই মণিৰামে কৈ গৈছিল,মই মুনিনদাৰ তালৈ গৈছিলোঁ,তেখেতক কৰা কথা কৈছিলোঁ,তেখেতে ক’লে-উৎপল দত্তৰ তালৈ যোৱা,তেখেতে ভালদৰে কৰিব। সেই [More..]